Sosyal ağlar, Internet kullanıcılarının birbirleriyle tanışması, iletişime geçmesi, içerik paylaşması, ortak ilgi alanlarındaki kişilerle bir araya gelebileceği gruplar oluşturması veya bu gruplara üye olması ve benzeri amaçlarla oluşturulmuş platformlardır.Facebook, dünyada en fazla üyeye sahip ( 400 milyon civarı üye – 2010 ) sosyal ağdır ve Türkiye’de de en fazla kullanılan sosyal ağ olarak tanımlanmaktadır. Facebook’u  “sosyal medya” dahilinde en önemli paylaşım platformu olarak da tanımlayabiliriz. Linkedin ise iş amaçlı kullanılan sosyal ağların başında gelmektedir.

Facebook  Hesap Yönetimi
Sosyal medya denince akla ilk gelen web sitesi Facebook. Peki Facebook’u ne kadar etkin kullanıyorsunuz?

Facebook hesapları bireyler veya kurumlar tarafından doğru yönetildiği takdirde kurumsal ve kişisel bloglara ve web sitelerine yadsınamayacak düzeyde ziyaretçi çekmekte ve marka bilinirliklerini arttırmaktadır. Facebook hesap yönetimleri doğru yapılmadığı takdirde ise kurumların kurumsal imajlarına ciddi düzeyde zarar vermektedir.

Facebook Hesaplarını Nasıl Yönetiriz.
- Facebook hesapları yönetilmeye başlanmadan önce öncelikli olarak faaliyet gösterilmekte olan sektör en ince ayrıntısına kadar incelenir, hedef kitlenin istek ve ihtiyaçları belirlenir, bu doğrultuda Facebook kampanyaları oluşturulur.
- Web sitelerinde, blog sayfalarında ve tüm diğer sosyal medya mecralarında paylaşılan tüm makaleler ve duyurular twitter hesaplarında da paylaşılır. Böylelikle twitter takipçi sayıları artacağı gibi web sitelerinin ve blog sayfalarının da ziyaretçi sayıları da artar.
- Facebook hesapları olabildiğince sık güncellenerek beğendirilip merak uyandırılır.
- Facebook hesaplarında özgün ve yeni içeriklerin paylaşılması takipçilerin yeni şeyler öğrenmesini sağlayacağından Facebook beğen sayılarının da artmasını sağlayacaktır.
- Facebook hesaplarına gelen tüm sorular yanıtlanmaya çalışılır. Çünkü ancak bu sayede takipçiler nezdinde güvenilirlilik artar.
- Hedef kitlenin Facebook hesaplarına daha rahat ulaşabilmesi için web sitelerine ve blog sayfalarına mutlaka Facebook tuşu eklenir.
- Facebook’da sadece verilen hizmetlerle ilgili içerikler paylaşılmaz, takipçilerin ilgilerini çekecek ilginç içeriklere de yer verilir. Fakat hiçbir şekilde spam içerik yollanılmaz.
- Takipçilerin yapmış olduğu yorumlar ve paylaştığı içerikler yakından takip edilir, hatta takip edilmekle kalınmayıp sordukları sorulara cevap verilir, paylaştıkları içeriklere yorum yapılır.


Facebook Yönetimi
Ayl覺k
100 TL
Dier
Hizmetlerimiz